Biznes i pandemia

2020-10-14 - 2020-10-14

Biznes i pandemia

Pandemia pokazuje, że przedsiębiorcy muszą być elastyczni i gotowi na zmiany. Priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom i klientom, nawet w sytuacji, gdy  firmy borykają się z poważnymi problemami.

Ważne jest jednak również, aby spojrzeć nieco dalej, poza kryzys i zacząć sobie budować pozycję w nowej rzeczywistości.

Jak pomóc przedsiębiorstwom przewidywać kształt ożywienia gospodarczego i pomóc im w przeformułowaniu ich planów strategicznych? Zapraszamy do ciekawej dyskusji na temat ludzi, wyzwań i finansów w obliczu doświadczenia jakim stała się pandemia.

 

Bartosz Bieszyński, koordynator Rady Przemysłu Spotkań i Wydarzeń (TUgether), a wcześniej branżowego sztabu kryzysowego przy Ministerstwie Rozwoju (marzec – kwiecień 2020). Z branżą eventową związany od wielu lat, początkowo w korporacjach, później po stronie agencji. Odpowiadał za przygotowywanie, nadzór i realizację eventów w takich firmach jak m.in. PKN Orlen czy Ernst & Young Polska. Piastował też stanowisko business development managera w agencji LIVE oraz CEO w Walk Events i grupie marketingowej San Markos/ Master Brand/ SG Marketing. Był odpowiedzialny m.in. za tworzenie, kreowanie i prowadzenie strategicznych projektów, zdobywanie sponsorów
 i budowanie relacji z kluczowymi klientami. Współprodukował takie wydarzenia jak chociażby Verva Street Racing 2011 / 2012 / 2016, Top Gear Live 2013, Orlen Warsaw Marathon 2013 & 2017, Gala Ernst & Young Przedsiębiorca Roku 2012, Orange Euro Mapping 3D 2012 i FH-DCE Super Rally 2013 & 2018, IHestia 2016, czy Ceremonia Otwarcia The World Games 2017. Jest przewodniczącym Rady Programowej magazynu THINK MICE, współlaureatem najważniejszych krajowych i zagranicznych nagród branżowych (BEA, EVENTEX, MP POWER, EFFIE). Ekspert i szkoleniowiec w zakresie szeroko rozumianego event marketingu oraz zarządzania zespołami / projektami.

Robert Gondzia, absolwent Uniwersytetu Łódzkiego w kierunku Rachunkowość i Zarządzanie Finansami. Od wielu lat związany z branżą HR i Project management. Doświadczenie zawodowe budował w administracji publicznej oraz w biznesie. Założyciel Łódzkiej Grupy Regionalnej IPMA Polska oraz Stowarzyszenia "Zaprojektowani", które budują przestrzeń dla wymiany doświadczeń szeroko rozumianego podejścia projektowego. Obecnie HR Business Partner w firmie Business Support Solution SA, gdzie współutworzył i prowadzi projekt outplacmentowy "Jest praca", zapewniający wsparcie dla osób poszukujących wsparcia na rynku pracy z uwagi na wpływ COVID-19.

Dr Janusz Wdzięczak, ekonomista, historyk gospodarczy, specjalista w zakresie finansowania inwestycji oraz rynków Europy Wschodniej. Doradca przy projektach inwestycyjnych (ds. źródeł finansowania), a także restrukturyzacji przedsiębiorstw. Członek zwyczajny renomowanego ośrodka badawczego Thomas Jefferson Research Center mieszczącego się w Tbilisi. Jest absolwentem Uniwersytetu Łódzkiego na którym zdobył stopień naukowy doktora nauk ekonomicznych. Absolwent Szkoły Polsko-Rosyjskiej Uniwersytetu Warszawskiego. Wykładał gościnnie na kilku zagranicznych uczelniach. Prezes Fundacji Ambitna Polska.

Paweł Błażejczyk, Przedstawicielstwo Województwa Łódzkiego w Chengdu. W 2017 roku dołączył do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego, pracując w Przedstawicielstwie Województwa Łódzkiego w Chengdu, pełniąc funkcję inspektora odpowiedzialnego za zarządzanie kontaktami dyplomatycznymi, biznesowymi i promocyjnymi pomiędzy województwem łódzkim a Syczuanem.

Marcin Podgórski (moderator), pracownik Samorządu Województwa Łódzkiego. Aktywny od 25 lat w kształtowaniu stosunków międzynarodowych na forum organizacji międzynarodowych. Ekspert 
w zakresie rozwoju polityki regionalnej, wspierania procesów internacjonalizacji przedsiębiorstw oraz menadżer międzynarodowych projektów współpracy i rozwoju w ramach programów Horyzont 2020, Interreg Europa oraz Interreg Europa Środkowa. W międzynarodowych partnerstwach przygotowuje zestawy narzędzi wspierających wielopoziomowe zarządzanie politykami europejskimi dotyczącymi m.in. gospodarki cyrkularnej, dekarbonizacji, instrumentów finansowania. Dyrektor Departamentu pełniącego funkcję Instytucji Zarządzającej RPO WŁ 2007-2013, przedstawiciel regionu i twórca Domu Łódzkiego w Brukseli - jednostki wspierającej aktywność mieszkańców województwa w Europie.

Agenda wydarzenia

Biznes i pandemia 11:00 - 12:30

Temat Od Do Typ Opis
1 Biznes i pandemia 11:00 12:30 prezentacja
logotypy